A A A

Instruktorska Wigilia

Na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia, w sobotę 19. grudnia, Krąg Seniorów „Szare Mundury” przygotował dla całej kadry instruktorskiej naszego hufca spotkanie wigilijne. W gościnnych progach restauracji „Krajna” usiedliśmy w kręgu, by przy blasku świec, zaśpiewać kolędy, wysłuchać okolicznościowej gawędy i podzielić się opłatkiem. Mimo niemalże wiosennej aury panował piękny, świąteczny nastrój, gdyż na ten czas dotarło już do nas Betlejemskie Światło Pokoju.

Spotkanie to było ważne z jeszcze jednego powodu. Wraz z nami – członkami IKS i naszymi młodszymi przyjaciółmi, instruktorami złotowskiego hufca ZHP - w kręgu zasiadł komendant Chorągwi Wielkopolskiej hm. Tomasz Kujaczyński. To on rozpalił naszą hufcową świecę 80- lecia, która już ponad rok towarzyszy nam podczas wszystkich ważnych spotkań harcerskich. Warto podkreślić, że uczestnicy zbiórki wizytę druha Komendanta odebrali jako wielki zaszczyt i uznanie dla działalności naszego hufca.

Motywem przewodnim tej zbiórki były słowa z piosenki Seweryna Krajewskiego-

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku.

... zwykły dzień, który liczy się od zmroku

Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem.

Piękny dzień, który rok nam składa w darze..

To był piękny dzień i podniosła uroczystość. Jej uczestnicy zabrali do swych domów, drużyn i środowisk, w których pracują, dobre życzenia i płomień światła, które przybyło do nas z Groty Narodzenia Pańskiego. Okres świąt, były więc też upominki ufundowane przez komendantkę hufca hm. Marię Rumińską.

Warto dodać, że ideą przewodnią naszych spotkań jest integracja działających w hufcu kręgów instruktorskich oraz szkolenie kadry instruktorskiej, dlatego często przybierają one formę warsztatów .

 

Relację przygotowała

hm. Teresa Cicha

przew. Kręgu Seniorów