A A A

V Harcerskie Kolędowanie 2016

V Harcerskie Kolędowanie 2016

Harcerskie kolędowanie stało się w naszym hufcu tradycją. Pierwsze spotkanie tego typu miało miejsce z inicjatywy druhny phm. Emilii Budnik w 2011. To wtedy Duch Harcerskiego Kolędowania zawitał do Świętej. Następnie był w Zakrzewie, Okonku i Lotyniu a tegoroczne, już V Harcerskie Kolędowanie, dzięki 6DH „Leśni Tropiciele"  odbyło się 27. 01. 2016 roku w Blękwicie. Tym razem mnie przypadł zaszczyt jego organizacji.

Instruktorzy i harcerze naszego hufca ponownie mogli spotkać się przy harcerskim ogniu. Śpiewając piękne polskie kolędy, którym towarzyszyły dźwięki gitar, wspominaliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia. Ale nie tylko. Przypomnieliśmy również o skautowej misji, jaka wynika z idei Betlejemskiego Światła Pokoju, którego ogień, chociaż już dawno zgasł w świątecznym lampionie, to nadal rozgrzewa nasze harcerskie serca. Wierzę, że ten wyjątkowy płomień będzie w nas trwał do VI Harcerskiego Kolędowania, którego organizację, zgodnie z zasadą kolędowania, 6DH „Leśni Tropiciele" przekazała 31DSH „Wąskie Jeansy".

W spotkaniu, w gościnnych progach świetlicy OSP w Blękwicie, wzięli udział przedstawiciele 43GDH „Białe Wilki”, 4DSH „Wykrzyknik”, 17 DSH „Na tropie...” 31DSH „Wąskie Jeansy" i oczywiście gospodarze 6DH „Leśni Tropiciele", a także członkowie Komendy Hufca i HKSI.

Drużynowa 6DHS „ Leśni Tropiciele”

pwd. Jowita Gałła