A A A

Zespół Mandolinowy na Słowacji

Międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Scott Fergussona (USA) za występ w koncercie promocyjnym w kategorii „ Zespoły o różnej dokumentacji do lat 21” przyznało mandolinistom z Polski tytuł „Złotego Zespołu”. Wykonano następujące utwory:
- T. Sygietyński - Wiązanka melodii z zespołu „Mazowsze”
- G.Verdi – Va paniero (Nabucco)
- J.Strauss – Pizzicato-Polka
- G.Verdi – Libiamo ( La Trawiatta)
- J.Brahms- Taniec węgierski numer 5
Frygi koncertowały ponad to w koncercie inauguracyjnym festiwalu dla mieszkańców miasta w Moyzesowej sieni, Primacialneho palaca i w Hudobnej sień Klarisky. Młodzież nasza, jak na harcerzy przystało nawiązała przyjacielskie stosunki z zespołami Tambura Orchestra z Chorwacji, Diocens Boy`s School Chinese Orchestra z Hong Kongu, Ale Musika z Ukrainy, DPS Mladi z Czeskiej Republiki rozmawiając głównie po angielsku. Instruktorzy natomiast wymienili się partyturami i odbyli spotkanie robocze z jury festiwalu. Mimo bardzo napiętego czasu młodzi instrumentaliści zwiedzili Stare Miasto w Bratysławie, a także udali się na wycieczkę do Wiednia. Rozpoczęli ją od zwiedzania góry Kahlenberg, skąd król Jan II Sobieski w 1683 r. dowodził bitwą z wojskami Kara Mustafy, następnie Kościoła Św. Józefa, Zespołu Pałacowego Muzeum Narodowego, gmachu parlamentu i opery, Heldenplatz, katedry Św. Stefana. W drodze powrotnej do domu mandoliniści również zboczyli nieco z trasy by móc podziwiać przepiękną Pragę Czeską. Zobaczyli gmach Urzędu Rady Ministrów, ogrody i budynki Senatu CR, Hradczany, skąd delektowali się panoramą miasta, zobaczyli zmianę warty honorowej przed pałacem prezydenckim, spacerowali po Moście Karola, a następnie udali do bazyliki Św. Franciszka, w której zespół koncertował w 2009 r. „Frygi” za pośrednictwem prasy pragną podziękować wszystkim sponsorom i ludziom dobrego serca, bez których nie odniosły by tak spektakularnego i cennego zwycięstwa oraz przeżyły takiej przygody: Urzędowi Marszałkowskiemu w Poznani u, Urzędowi Gminy Lipka, Urzędowi Miasta i Gminy Debrzno, Pomeranii Frucht Sp. z.o.o Połczyn Zdrój, Zakładowi Konstrukcji Stalowych „Almet” Koszalin, Panu Wiesławowi Figurskiemu, Pani Ewie Kopec-Ginda, Pani Annie Kaczmarek, Państwu Agnieszce i Piotrowi Skrętnym, Panu Kazimierzowi Grochowskiemu, ks. Tadeuszowi Łuczykowi, Zespołowi Szkół w Łąkiem, Hufcowi ZHP Złotów.

 

Podziękowanie

Czuwaj Druhu !

Twój Harcerski Zespół Mandolinowy pragnie Ci podziękować za wyjazd do Bratysławy, za konkurs , w którym otrzymaliśmy miano „Złotego Zespołu”. Warto wspomnieć także o wielu miejscach, jakie możemy dzięki Twojemu zapałowi oglądać, podziwiać – Złotą Pragę, bogaty Wiedeń, królewską Bratysławę. To tylko wybrane miejsca, z których dajesz nam ogromną lekcje historii. Wyjazdy to nie tylko gra na naszych instrumentach. To także zwiedzanie, dobra zabawa, nawiązywanie nowych znajomości, radość i duma. Druhu, bez Twojej motywacji, ciężkiej pracy nie udało by się nam osiągnąć tak wysokiego wyniku. Dziękujemy za każde Twoje „Jeszcze nie jesteście mistrzami !”. Po ogłoszonym wyniku, każdy był pełny szczęścia i dumy ze swojego wkładu włożonego w zwycięstwo. Warto pracować tak długi czas, aby poczuć się jak mistrz. Widok Ciebie Druhu na scenie , takiego uśmiechniętego, dumnego to dla nas także motywacja i ogromne szczęście. Nawet gdy Druhu powiesz nam po zwykłym koncercie, że dobrze zagraliśmy, czujemy się w małym stopniu jak mistrzowie wykonania tak trudnego utworu na naszych instrumentach. Dziękujemy, to nie jedyne co możemy zrobić. Nadal chcemy grac, wyjeżdżać ,a przede wszystkim pracować pod Twoim dowództwem .Harcerskie Słoneczka i ogromne „Dziękujemy” płyną także do Pań; Sylwii Kasprzyk ,Magdaleny Runke i Zuzanny Gortat za opiekę nad nami w czasie wyjazdu . Dziękujemy Państwu Jolancie i Dariuszowi Kobryniom za bezpieczną podróż w miłej atmosferze i pomoc nam okazaną w czasie wyjazd . Katarzyna Lisowska

 

 

Druh odbiera nagordę, miano Złotego Zespołu

Druh odbiera nagordę, miano Złotego Zespołu

Frygi tuż po ogłoszeniu konkursu

Frygi tuż po ogłoszeniu konkursu

Nagroda w całej okazałości

Nagroda w całej okazałości

Przyszła pora na zwiedzanie Bratysławy.

Przyszła pora na zwiedzanie Bratysławy.

Przyszła pora na zwiedzanie Bratysławy.

Przyszła pora na zwiedzanie Bratysławy.