Do pobraniaCiekawe stronyPropozycje programowe

Frygi w Bratysławie


Harcerski Zespół Mandolinowy „Frygi” z Łąkiego w dniach 6-9 lipca 2012r. na IV Międzynarodowym Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym w Bratysławie na Słowacji, w którym występowały zespoły instrumentalne i chóry nie tylko z Europy, ale i z Kanady, Australii, Afryki Południowej. Zespół zakwaterowany został w domu studenta Vniverzta Komenskeho Wysokoskalsky internacie „Drużba”. Dnia 7 i 8 lipca odbywały się konkursowe przeglądy oraz koncerty w różnych częściach miasta pod przewodnictwem prof. Federica Bardazziego z Włoch. „Frygi” miały zaszczyt wystąpić już w piątek w koncercie inauguracyjnym w kościele jezuitów wspólnie z muzykami z Hiszpanii, Republiki Czeskiej, Białorusi oraz chórami ze Słowenii, Kanady, Węgier i Australii. Zaprezentowały się tam z repertuarem:

  • Prelude (Te Deum) –M. A. Scharpentier
  • Amazing Grace – mel. amerykańska
  • Ave Maria – Fr. Schubert
  • Alleluja (Mesjasz) – G.F. Handel

W koncercie promocyjnym, który odbył się w niedzielę w Pałacu Prymasowskim młodzi mandoliniści z Polski wykonali następujące utwory:

  • W. Kazanecki – Walc Barbary
  • W. Sołowiew–Siedoj – Słowiki
  • Polskie mel. ludowe – Dorotka
  • Z.Matecki–Widzewiak – polka
  • J.Brahms – Ungariche Tanze nr 6

Ogłoszenie wyników odbyło się w muszli koncertowej na Skwerze Hvizdoslava na Starym Mieście. Międzynarodowe jury doceniło umiejętności polskich harcerze przyznając I miejsce i dyplom „Złotego Zespołu” w swej kategorii.

Młodzi muzycy, mimo napiętego programu znaleźli czas na przyjemności m.in. odbyć rejs statkiem po Dunaju i z perspektywy rzeki zachwycać się pięknem panoramy stolicy Słowacji, a także wędrując ulicami miasta podziwiać Starówkę, Stary i Nowy Ratusz, Fontannę Maksymiliana, Słowacki Teatr Narodowy i Muzeum Narodowe, Zamek, Bramę Michalską, Pałac Grassakovichów, podglądacza Cumila.

Znaleziono także czas na zakup pamiątek w centrum handlowym „EUROVEA”. Frygi” za pośrednictwem prasy pragną gorąco podziękować wszystkim sponsorom i ludziom dobrego serca, bez których nie odniosły by tak spektakularnego i cennego zwycięstwa oraz przeżyły takiej przygody: Urzędowi Marszałkowskiemu w Poznaniu, Starostwu Powiatowemu w Złotowie, Urzędowi Gminy Lipka, Związkowi Gmin Krajny w Złotowie, Nadleśnictwu Lipka, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, Ewie i Norbertowi Gindom, Wiolecie i Grzegorzowi Schienke z Lipki, Urzędowi Miasta i Gminy Debrzno, Zespołowi Szkół w Łąkiem, Hufcowi ZHP Złotów, Piotrowi Skrentnemu z Kiełpina, Urzędowi Miasta Złotów.

Hufiec ZHP Złotów

Zbyt wąski ekran

Proszę™, obróć ekran swojej komórki
lub włącz widok "komputerowy".